Barbie kategorisi
Barbie Kimdir?

Barbie, ilk olarak 1959'lu yıllarda piyasa sevimli bir ufak bebek olarak çıkarılmıştır. Barbie'nin yaratıcısı Amerikalı ünlü işkadını Ruth Handler'dır. Ünlü işkadını Barbie'yi yaratırken, kızı olan Barbara Hander'dan esinlenmiştir. Aslında Barbie'nin tam adı da Barbara Millicent Robets'tır. Bebek ilk piyasaya çıktığında pek ilgi görmemişti. Ama 1990'lı yıllardan itibaren dünyanın en çok satmış kız çocuk bebeği olmayı başardı. Hatta o zamanlarda, bebeğin farklı ürünler üzerinde siparişleri de geldi.

Kızlar Neden Barbie'yi Seviyor?

Ruth Handler'ın yarattığı kız karakter, neden bu kadar çok sevildi ve kızlar tarafından benimsendi. Bu sorunun cevabını bir çoğumuz merak ediyoruz. Sitemizde çok büyük bir kitleye hitap eden Barbie, kızlar tarafından çok ilgi görüyor. Bu ilginin nedeni de kızların, kendilerini Barbie'ye yakın hissetmeleri olduğunu düşünüyoruz. İlginin fazla olmasının bir diğer nedeni de, Barbie'nin ünlü bir çizgi film karakteri olmasıdır. Bir çok kız onu kendilerine arkadaş olarak görüp oyunlarını hiç bir zaman kaçırmıyorlar. Bu sayede Barbie oyunları da çok popüler oldu.

Barbie'nin En Çok Sevilen Oyunları?

Güzeller güzeli Barbie'nin nerede ise her oyunu çok ilgi görüyor. Eklediğimiz her oyun çocuklar tarafından çok seviliyor. Ama bunlardan bir tanesi var ki, farklı bir ilgi görüyor. O oyunun ismi Barbie ve Dora oyunudur. Türkçe olarak hazırlanan oyun, çocuklar tarafından binlerce kez oynanmış ve büyük ilgi görmüştür. Bunların dışında, son zamanlarda hazırlanan kızın bebeklik oyunları da çok popüler. Sitemizde bebek Barbie olarak eklediğimiz oyunların yaklaşık olarak 10-15 versiyonu bulunuyor. Şüphesiz ki kategorinin en çok oynanılan oyunları olarak da gerçek makyaj, gerçek saç kesimi ve Barbie giydirme oyunlarını örnek olarak karşınıza sunabiliriz.